Według czasu
Według ceny

Dziennik podróżnika. Tel Awiw na liście podróżnika

Data: 06.06.2018

   Izrael to kraj, który musi się znaleźć na liście każdego podróżnika.  building-950617_1280

   Pomimo ciągłego napięcia wojskowego, który towarzyszy mieszkańcom od czasu powstania państwa Izrael, czyli od 1948 roku, kraj stał się jednym z najsilniejszych i najbardziej rozwiniętych na świecie. Wynika to głównie z silnej postawy obywatelskiej całego narodu.

   Pomimo niemałego ryzyka, bezpieczeństwo turystów jest tutaj traktowane bardzo poważnie. Dzięki temu Izrael jest tak chętnie odwiedzany. Tylko w ubiegłym roku kraj odwiedził ponad trzy miliony turystów z całego świata.

   Tel Awiw - nowoczesna metropolia i jeden z portów starożytnego Izraela – to główna atrakcja dla turystów. To miasto tętni życiem, pełne jest gwarnych ulic i jasnych kolorów.

   Istnieje wiele różnych plaż, barów, restauracji. Tel Awiw jest największym węzłem komunikacyjnym w Izraelu, trudno zwiedzić je całe ze względu na swoją rozpiętość. Jest to międzynarodowe centrum turystyczne nad Morzem Śródziemnym.

tel-aviv-877178_1280

   Miłe dla oka i aparatu fotograficzne są tu wszelkie tereny zielone. Różnego rodzaju skwery, parki i lasy zajmują w tym kraju prawie 25% całej powierzchni.

jaffa-2857438_1280

   Trzeba pamiętać, aby odwiedzić muzea. Należy zwrócić uwagę na „Erec Israel”, Muzeum Sztuki Tel Awiwu, Muzeum Diaspory, Tel Aviv University, w historycznym Muzeum Wojskowe, „Palms” i wiele innych.

jaffa-220071_1280

Tel-Awiw czeka na Ciebie! Odkryj nowe miasta!

Zespół EWHD Poland :)

Tagi: Tel Awiw, Izrael, co zobaczyć, ciekawe miejsca
Wyświetleń: 201

Napisz komentarz
Szukanie trasy Proszę czekać

We use cookies on this site to ensure its maximum efficiency, analyze traffic and tailor content and advertising to specific users. We process all such information in accordance with the Privacy Statement. More iformation