Według czasu
Według ceny

Dziennik podróżnika. Tel Awiw na liście podróżnika

Data: 06.06.2018

   Izrael to kraj, który musi się znaleźć na liście każdego podróżnika.  building-950617_1280

   Pomimo ciągłego napięcia wojskowego, który towarzyszy mieszkańcom od czasu powstania państwa Izrael, czyli od 1948 roku, kraj stał się jednym z najsilniejszych i najbardziej rozwiniętych na świecie. Wynika to głównie z silnej postawy obywatelskiej całego narodu.

   Pomimo niemałego ryzyka, bezpieczeństwo turystów jest tutaj traktowane bardzo poważnie. Dzięki temu Izrael jest tak chętnie odwiedzany. Tylko w ubiegłym roku kraj odwiedził ponad trzy miliony turystów z całego świata.

   Tel Awiw - nowoczesna metropolia i jeden z portów starożytnego Izraela – to główna atrakcja dla turystów. To miasto tętni życiem, pełne jest gwarnych ulic i jasnych kolorów.

   Istnieje wiele różnych plaż, barów, restauracji. Tel Awiw jest największym węzłem komunikacyjnym w Izraelu, trudno zwiedzić je całe ze względu na swoją rozpiętość. Jest to międzynarodowe centrum turystyczne nad Morzem Śródziemnym.

tel-aviv-877178_1280

   Miłe dla oka i aparatu fotograficzne są tu wszelkie tereny zielone. Różnego rodzaju skwery, parki i lasy zajmują w tym kraju prawie 25% całej powierzchni.

jaffa-2857438_1280

   Trzeba pamiętać, aby odwiedzić muzea. Należy zwrócić uwagę na „Erec Israel”, Muzeum Sztuki Tel Awiwu, Muzeum Diaspory, Tel Aviv University, w historycznym Muzeum Wojskowe, „Palms” i wiele innych.

jaffa-220071_1280

Tel-Awiw czeka na Ciebie! Odkryj nowe miasta!

Zespół EWHD Poland :)

Tagi: Tel Awiw, Izrael, co zobaczyć, ciekawe miejsca
Wyświetleń: 93

Napisz komentarz
Szukanie trasy Proszę czekać

Cookies help us to make our services more user-friendly. By using these services, you agree to the use of cookies

More information