Według czasu
Według ceny

Dziennik podróżnika. Odessa - perła Morza Czarnego

Data: 25.06.2018

   Odessa jest perłą wśród miast nad brzegiem ciepłego Morza Czarnego.  1200px-Potěmkinovy_schody 

   Odessa jest nie tylko największym portem handlowym Ukrainy, ale także ma niekończące się piaszczyste plaże i ciepłą, czystą wodę.
   

   Historyczne centrum znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.
   

   Miasto zostało założone w 1794 roku na terenie dawnej osady greckiej i rozwinął go dzięki staraniom burmistrzów, którzy pochodzili z różnych krajów. admirał Joseph de Ribas księcia Richelieu, hrabia Langeron, księcia Woroncowa.
 

   Odessa znana jest także przez to, że mieszkają tu uśmiechnięci ludzie, którzy na każdym kroku służą pomocą wszystkim turystom.
   

640px-Украина,_Одесса_-_Памятник_Дюку_де_Ришелье_02

   W Odessie urodziło się wielu wybitnych pisarzy, takich jak Izaak Babel, Ilja Ilf, Jewgienij Pietrow. Miasto było bardzo lubiane i często odwiedzane przez Marka Twaina.

 1200px-Odessa_arheological_museum

   Światowej sławy ulice Deribasovskaya i bulwar Przymorski, schody Potiomkina, z jego 192 krokami, opera, pałace i doskonale współistnieją z głośnym bazarem i portem. Dodając do tego ciepłe morze, złote plaże, przytulne kawiarnie i restauracje powoduje to prawdziwy miks kulturowy i odpoczynkowy.

  odessa-2645192_1280
   

   Ludzie przyjeżdżają tu, by poznać kolor, humor, tradycje. Tutaj, na każdym dziedzińcu, każda ulica jest przesiąknięta specjalnym lokalnym duchem.
   

1200px-Odesa_Pushkinska_2_hotel_Europeisky_DSC_3831_51-101-1045

 Zapraszamy do Odessy! Miłego zwiedzania :)

Zespół EWHD Poland :)

Tagi: Odessa, Ukraina, morze, wschód, autobusem na Ukraine
Wyświetleń: 239

Napisz komentarz
Szukanie trasy Proszę czekać

We use cookies on this site to ensure its maximum efficiency, analyze traffic and tailor content and advertising to specific users. We process all such information in accordance with the Privacy Statement. More iformation