Według czasu
Według ceny

Dziennik podróżnika. Marrakesz - dzielnice z historią

Data: 08.08.2018

   waterfall-2716601_1280Maroko jest krajem, który zaskakuje swoją różnorodnością: ośnieżone szczyty gór, Ocean Atlantycki Sahara czy też starożytne miasta. A przede wszystkim niesamowita mieszanka kultury arabskiej i berberyjskiej.

   Cały Marrakesz to dzielnice o historii długości tysiącleci, za którym na horyzoncie widoczne są pasma górskie. Tutaj, w malowniczych wąskich uliczkach, biegnących między domami o różowych ścianach, można poczuć się jak podróżnik w czasie.

   Odnosi się wrażenie, że życie w medynie - tak zwanych starych dzielnicach marokańskich miast - zatrzymało się wiele wieków temu.

   Koniecznie odwiedź riady - tradycyjne marokańskie domy ze studniami-woźnicami. Wcześniej były własnością lokalnych bogatych rodzin. Ale zgodnie z islamskimi tradycjami architektura zewnętrzna była bardzo skromna. W ubiegłym wieku większość riad znalazła nowych właścicieli, którzy zaczęli odnawiać swoje historyczne dziedzictwo.

   Często takie domy są wykorzystywane jako pensjonaty, dlatego wybierając miejsce na nocleg, trzeba zwrócić uwagę na te piękne arabskie domy.

leash-2738678_1280

   Możesz także w pełni zanurzyć się w atmosferze starego miasta w medynie Djemaa al-Fnav Square. Na przełomie XVIII i XIX wieku sprzedawano tu niewolników. Dziś to przepiękne miejsce, pełne uroku i tajemnic.

desert-2727440_1280

   Część obszaru wolnego od handlu obwoźnego przypomina arenę cyrkową. Całe dnie i noce są tu żonglerzy, muzycy, zaklinacze węży czy bajarze.

chefchaouen-1921173_1280

   Jemaa El Fna dwukrotnie trafił na listę UNESCO: po raz pierwszy jako część zespołu architektonicznego starego miasta, a następnie - z powodu jego wiecznego karnawału, który jest rozpoznawany jako arcydzieła ustnego i niematerialnego dziedzictwa ludzkości.

1200px-Marrakech_banner

Marrakesz - to chyba najbardziej popularne wśród turystów marokańskie miasto - i jest to absolutnie zasłużone

Zespół EWHD Poland :)

Tagi: Marrakesz, Maroko, Ocean Atlantycki, Jemaa El Fna, podróż
Wyświetleń: 143

Napisz komentarz
Szukanie trasy Proszę czekać

We use cookies on this site to ensure its maximum efficiency, analyze traffic and tailor content and advertising to specific users. We process all such information in accordance with the Privacy Statement. More iformation