Według czasu
Według ceny

Dziennik podróżnika. Lwów - legendarne miasto

Data: 22.06.2018

   unesco-1067619_640Miasto zostało założone w połowie XIII wieku przez króla Danila Galitskiego i nazwane na cześć jego syna Lwa. Na ulicach usianych bardzo starym, ale równie pięknym brukiem rozbrzmiewa wiele języków, nie tylko ukraiński, a w powietrzu unosi się aromat świeżo palonej kawy, która jest swego rodzaju symbolem miasta.

   Ze względu na małe zniszczenia podczas II wojny światowej do dziś utrzymał się tam klimat z poprzednich wieków. Unikalne fasady domów, wiele kościołów i muzeów o różnych tematykach, czy jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków miasta, czyli Opera Narodowa. To wszystko sprawia, że chce się tu wracać i wracać.

   Lista z głównymi atrakcjami Lwowa jest długa. Można m.in. zobaczyć piękny zespół głównego rynku z fontannami i postaciami bogów z greckiej mitologii, kamienne domy Bandivelliego, Pałac Lubomirskich i ratusz. Również warte uwagi są: kaplica Boimów, kościół Dominikanów czy też muzeum na terenie starej apteki.

 lviv-2851398_640

   Centrum Lwowa pełne jest ciekawych osobowości, miejscowych artystów i starych legend, które można usłyszeć z ust miejscowych bajarzy. Nigdy nie wiadomo, co lub kto czeka na ciebie za rogiem.

 area-1240213_640   ukraine-655114_640

   Ponadto lokalni przewodnicy zapewniają, że: "każda wycieczka rozpoczyna się od muzeów i świątyń, a kończy się restauracjami i kawiarniami".

 lviv-2462268_640

   Bo Lwów to nie tylko atrakcje budowlane, ale też duża atrakcja dla żołądka. W mieście, a szczególnie w centrum, znajduje się wiele tematycznych restauracji, takich jak "Lwów plyatski", "Masoch", "Prawda", "The Legend House", „ Baczewski” i wielu innych miejscach.

   Wycieczka do Lwowa to świetny pomysł na weekendową wycieczkę!

 lviv-1665105_640

Planując weekend, pamiętaj, że Lwów czeka na Ciebie!
Aby Twoje wakacje były jak najbardziej komfortowe, zaplanuj podróż z biletami autobusowymi EWHD.eu

Tagi: lwów, lviv, ukraina, ukraine, wschód, co warto zobaczyć we Lwowie
Wyświetleń: 132

Napisz komentarz
Szukanie trasy Proszę czekać

Cookies help us to make our services more user-friendly. By using these services, you agree to the use of cookies

More information