Według czasu
Według ceny

Dziennik podróżnika. Lwów - legendarne miasto

Data: 22.06.2018

   unesco-1067619_640Miasto zostało założone w połowie XIII wieku przez króla Danila Galitskiego i nazwane na cześć jego syna Lwa. Na ulicach usianych bardzo starym, ale równie pięknym brukiem rozbrzmiewa wiele języków, nie tylko ukraiński, a w powietrzu unosi się aromat świeżo palonej kawy, która jest swego rodzaju symbolem miasta.

   Ze względu na małe zniszczenia podczas II wojny światowej do dziś utrzymał się tam klimat z poprzednich wieków. Unikalne fasady domów, wiele kościołów i muzeów o różnych tematykach, czy jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków miasta, czyli Opera Narodowa. To wszystko sprawia, że chce się tu wracać i wracać.

   Lista z głównymi atrakcjami Lwowa jest długa. Można m.in. zobaczyć piękny zespół głównego rynku z fontannami i postaciami bogów z greckiej mitologii, kamienne domy Bandivelliego, Pałac Lubomirskich i ratusz. Również warte uwagi są: kaplica Boimów, kościół Dominikanów czy też muzeum na terenie starej apteki.

 lviv-2851398_640

   Centrum Lwowa pełne jest ciekawych osobowości, miejscowych artystów i starych legend, które można usłyszeć z ust miejscowych bajarzy. Nigdy nie wiadomo, co lub kto czeka na ciebie za rogiem.

 area-1240213_640   ukraine-655114_640

   Ponadto lokalni przewodnicy zapewniają, że: "każda wycieczka rozpoczyna się od muzeów i świątyń, a kończy się restauracjami i kawiarniami".

 lviv-2462268_640

   Bo Lwów to nie tylko atrakcje budowlane, ale też duża atrakcja dla żołądka. W mieście, a szczególnie w centrum, znajduje się wiele tematycznych restauracji, takich jak "Lwów plyatski", "Masoch", "Prawda", "The Legend House", „ Baczewski” i wielu innych miejscach.

   Wycieczka do Lwowa to świetny pomysł na weekendową wycieczkę!

 lviv-1665105_640

Planując weekend, pamiętaj, że Lwów czeka na Ciebie!
Aby Twoje wakacje były jak najbardziej komfortowe, zaplanuj podróż z biletami autobusowymi EWHD.eu

Tagi: lwów, lviv, ukraina, ukraine, wschód, co warto zobaczyć we Lwowie
Wyświetleń: 224

Napisz komentarz
Szukanie trasy Proszę czekać

We use cookies on this site to ensure its maximum efficiency, analyze traffic and tailor content and advertising to specific users. We process all such information in accordance with the Privacy Statement. More iformation