Według czasu
Według ceny

Riwiera Turecka - Fethiye.

2018 21 listopad
   Miękki piasek pod stopami, delikatne fale morskie, zielone wzgórza i szczyty górskie - to Riwiera Turecka. Rozciąga się wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego i Morza Egejskiego - od Antalyi do Mugli.    Każdego roku tysiące turystów przyciągają ruiny starożytnych miast, bazary z aromatycznymi przyprawami i pamiątkami, a także kuchnia narodowa.    Jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc w tym regionie jest Zatoka Fethiye, otoczona przez dwanaście wysp. Aby cieszyć się tym pięknem widokiem, warto wybrać się na wycieczkę na gul - tradycyjnym drewnianym tureckim jachcie.    Najprawdopodobniej twoja trasa przejdzie przez piękną wyspę Yassikalar, wyspę Tersane z ruinami starożytnych budowli i blisko naturalnego "akwarium" na wyspie Tenedos dla fanów nurkowania.    W samym Fethiye można zwiedzić zamek, który został zbudowany przez rycerzy św. Jana, obejrzeć zabytkowy teatr, czy też wspiąć się na góry do grobowca Amintas, który przypomina grecką świątynię.        Z miasta Fethiye można również udać się do Doliny Motyli na wybrzeżu Zatoki Belgeeiz lub górskiej wioski Uzumlu, która składa się z tradycyjnych osmańskich kamiennych domów.    Kolejnym bardzo interesującym kierunkiem jest Pamukkale. Są to źródła geotermalne o temperaturze wody 36 ° C zbiorniki-tarasy utworzone z białego wapienia, a także terytorium starożytnego miasta Hierapolis. Fethiye nie opuści cię bez miłych wspomnień wspaniałego urlopu Zespół EWHD Poland :)
Tagi: Zatoka Fethiye, Zatoka Belgeeiz, Dolina Motyli, Pamukkale
Wyświetleń: 41
Szczegóły

Tallinn. Spotkanie na jeden dzień.

2018 13 listopad
   Estonia jest północnoeuropejskim krajem położonym nad brzegiem Morza Bałtyckiego. Każdego roku odwiedza je ponad 2 miliony turystów, aby zapoznać się z jego historią i wielowiekowymi tradycjami. Aby bliżej poznać ten wspaniały kraj, koniecznie odwiedź jego stolicę.    Tallinn to przede wszystkim średniowieczna starówka z prawdziwą hanzeatycką architekturą i krętymi uliczkami. Każdy budynek jest godny dłuższego postoju na obserwację i oddaje starego ducha tego miasta    W sercu stolicy znajduje się majestatyczny gotycki ratusz i przyległy do niego plac. Wieża budynku ozdobiona jest Vana Toomas - wiatrowskazem, a jednocześnie strażnikiem miasta. W pobliżu, przy Placu Ratuszowym, znajduje się najstarsza działająca apteka w Europie, która istnieje od 1422 roku. Na szczycie Starego Miasta, na wzgórzu Toompea, znajduje się majestatyczny zamek, który był symbolem rządzących władców. W latach 60. XIX wieku zbudowano tu pierwszą wieżę - Long Herman, co oznacza z języka niemieckiego "długi wojownik".     Później wieża została rozbudowana do wysokości 46 metrów. Estoński parlament znajduje się w sąsiednim kompleksie zamkowym. Każdego dnia, gdy słońce wschodzi i zachodzi, flaga narodowa kraju zostaje podniesiona i opuszczona przy akompaniamencie hymnu narodowego puszczanego z wieży.    W północnej części ulicy Pikk znajdują się dwie majestatyczne fortyfikacje - Wielka Brama Morska i wieża Gruba Małgorzata. Niektórzy mieszczanie uważają, że wieża została nazwana imieniem kucharza, który tam pracował.    W Tallinie znajduje się wiele kościołów, wśród których warto wymienić Kościół św. Olafa w stylu gotyckim. Była to najwyższa budowla w mieście. Jego gigantyczna wieża o wysokości 159 metrów była kiedyś używana jako latarnia morska dla statków. Niestety, po uderzeniu pioruna konstrukcja spłonęła. Obecnie jego wysokość wynosi 124 metry i jest to punkt orientacyjny.    Tallin - miasto atmosferycznych alejek i kostek brukowych nie pozostawi Cię obojętnym i na pewno zapadnie w Twojej pamięci. Zespół EWHD Poland :)
Tagi: Talin, Estonia, Europa, ciekawe miejsca, eurotrip
Wyświetleń: 41
Szczegóły

Pięć miejsc, które warto odwiedzić jesienią

2018 9 wrzesień
Batumi Music Fest  Batumi, Gruzja2-12 wrześniaMuzyka klasyczna i gruziński folk na wybrzeżu Morza Czarnego. Festiwal odbywa się w Centralnej Sali Koncertowej w Batumi. To nie tylko najwspanialsze wydarzenie w Gruzji, poświęcone muzyce klasycznej, ale także miejsce do pokazania się młodych talentów. W 2015 roku festiwal uzyskał status międzynarodowy. Wratislavia Cantans Wrocław, Polska7-16 wrześniaFestiwal, organizowany przez wybitnego polskiego dyrygenta Andrzeja Markowskiego, odbywa się od 1966 roku. Jego program prezentuje najsłynniejsze utwory wokalne i wokalno-instrumentalne w historii światowej muzyki. Wszystkie koncerty odbywają się w średniowiecznych świątyniach Wrocławia i Dolnego Śląska. Oktoberfest Monachium, Niemcy16 września-7 październikaJeden z najbardziej znanych i wyczekiwanych festiwali na całym świecie. Zacznie się w Monachium o północy 16 września, kiedy burmistrz miasta uroczyście opróżni kufel piwa i otworzy Oktoberfest. Aby jednak zająć najlepsze miejsca wśród znanych marek piwa, uczestnicy powinni przyjść wcześnie rano. Różnorodność potraw i najsmaczniejsze piwa, wyjątkowy, stary monachijski i bawarski smak sprawiły, że festiwal ten stał się tak sławny. RomaEuropa Rzym, Włochy19 września-25 listopadaFestiwal odbywa się w Rzymie od 1986 roku i stał się najbardziej znanym włoskim wydarzeniem poświęconym sztuce klasycznej. Koncepcja festiwalu opiera się na zbudowaniu pomostu między produktami kultury elitarnej i masowej. Co roku program imprezy oferuje występy taneczne, teatralne i muzyczne publiczności z Europy, Azji i Afryki. Istnieje również miejsce do oglądania filmów i sztuki współczesnej. Lwowski Festiwal Kawy Lwów, Ukraina20-23 wrześniaMiasto, w którym historia kawy zaczęła się na Ukrainie. Ten festiwal jest dobrym pomysłem, aby firmy kawowe głębiej zanurzyły się w swojej kawowej pasji, nauczyły się czegoś nowego o sprzęcie i akcesoriach, z którymi ten napój jest przygotowywany. A także o sposobach przygotowania i oceny oraz o tym, że należy ją dodać do kawy. Kursy mistrzowskie prowadzone są przez prawdziwych ekspertów, więc nie jest to tylko święto, ale wydarzenie, które zwiększa kulturę picia kawy w kawiarniach i w domach.
Tagi: Batumi, Gruzja, Wrocław, Polska, Monachium, Niemcy, Rzym, Włochy, Lwów, Ukraina
Wyświetleń: 101
Szczegóły

Dziennik podróżnika. Interesujące fakty o Węgrzech

2018 26 sierpień
   Węgry to, Europa w najlepszym wydaniu, a jednocześnie marzenie podróżnika pełne różnych ciekawostek. Oto kilka z nich.    1. Najdłuższe tramwaje na świecie o długości 53,9 m podróżują po Budapeszcie. Warto zauważyć, że tramwaje w Budapeszcie zaczęły kursować od 1896 roku.    2. W stolicy Węgier, Budapeszcie, znajduje się ponad 100 gorących źródeł i 400 - gorzkich wód leczniczych. W wielu miastach na Węgrzech wybudowano sanatoria w pobliżu źródeł, gdzie leczy się choroby skórne, ruchowe i nerwowe, reumatyzm.    3. Dunaj - najdłuższa rzeka w Europie przepływa przez węgierską stolicę Budapeszt. Kiedyś na przeciwległych brzegach były tu dwa miasta - Buda i Peszt.    4. Węgry są otoczone górami, które określają klimat kontynentalny z łagodnymi zimami i gorącym latem. Opady rocznie od 450 mm na wschodzie do 900 mm w górach.    5. Tu znajduje się Balaton, największe jezioro w Europie Środkowej. Węgrzy z dumą nazywają to Morzem Węgierskim.    6. Węgry są krajem, w którym pojawiło się metro jako trzecie na świecie. Wcześniej niż tutaj metro pojawiało się tylko w USA (Nowy Jork) i Wielkiej Brytanii (Londyn).    7. Węgierski jest jednym z najtrudniejszych języków świata. Jest częścią grupy języków ugrofińskich. Najbliżej spokrewnione języki to języki narodowości Chanty i Mansi.    8. Populacja Węgier jest prawie monoetniczna, około 95% ludności to w rzeczywistości Węgrzy.    9. Węgry założono w 896 r., co czyni go jednym z najstarszych państw w Europie    10. Według statystyk każdy Węgier spożywa średnio pół kilograma tłuszczu na tydzień, co jest najwyższym współczynnikiem na świecie    11. W Budapeszcie znajduje się największa synagoga w Europie, która może jednocześnie pomieścić do 3 tysięcy wiernych.    12. Czarownica – jest to postać z legend węgierskich. Chodzi o bardzo klasyczny obraz starej kobiety na miotle.    13. Najpopularniejszym daniem na Węgrzech jest gulasz. Kulinarny wynalazek Węgrów, który jest ich daniem narodowym.    14. Najpopularniejszą pamiątką z Węgier jest papryka, zarówno świeża jak i suszona. Nie ma żadnych ograniczeń celnych w wywozie.       15. Powszechnie używany długopis w naszych czasach został wynaleziony w 1938 r. przez węgierskiego dziennikarza Laszlo Biro.    16. W 1941 r. w Budapeszcie urodził się twórca najsłynniejszej kostki świata. W 1974 Enre Rubik przedstawił swoją łamigłówkę, a w 1984 r. Rozpoczęły się pierwsze konkursy na szybki montaż kostki. A my pomożemy Ci dotrzeć do tych miejsc !!! Kupuj bilety online na naszej stronie internetowej szybko, wygodnie i bez wychodzenia z domu !!! Zespół EWHD Poland :)
Tagi: Europa, Budapeszt, Węgry, Dunaj, podróż, eurotrip, Balaton
Wyświetleń: 200
Szczegóły

Dziennik podróżnika. Albania - morska perła Europy

2018 16 sierpień
   Albania to małe państwo w zachodniej części Półwyspu Bałkańskiego.    Umieszczenie tego kraju jest wyjątkowe, ponieważ jest otoczone przez wody Adriatyku i Morza Jońskiego i okolic - z Serbii, Czarnogóry, Macedonii, Grecji i we Włoszech.    Odpoczywając w Albanii, możesz skorzystać z ruchu bezwizowego i odwiedzić dowolny kraj w sąsiedztwie.    Albania sama w sobie nie jest tak duża, podróż wzdłuż całego kraju zajmuje mniej niż osiem godzin. Jedyne, co przeszkadza w podróży, to serpentyny górskie na południu kraju.    W swojej historii kraj był zarówno księstwem, jak i królestwem. Należała kiedyś do Włoch, oraz Niemiec.    Stolicą jest miasto Tirana. Walutą narodową jest lek.    Albania słynie ze wspaniałej pogody: 300 dni w roku są słoneczne.    Wśród atrakcji, które przyciągają turystów - są starożytne miasto Kruja, położone w górach. W 1190 Krui stał się stolicą pierwszej albańskiej formacji państwowej - księstwa Arberii.    Niedaleko od Krui jest miasto Durasi. Pierwszą rzeczą, która zwraca uwagę gości miasta jest ogromna muzułmańska świątynia. Albania jest krajem wielu religii. Główne wiary to 36,5% muzułmanów, około 16% katolików i tyle samo prawosławnych.    Jeśli chcesz poczuć, jak fale ciepłego Adriatyku łączą się z chłodniejszymi falami Morza Jońskiego, udaj się do Valhora. Miasto dwóch mórz, prawdziwa albańska Riwiera. Miasto skulone w drzewach oliwnych i cytrusowych.    Albania jest wyjątkowa. To tutaj można zobaczyć połączenie wysokich gór, które są pokryte zielonymi lasami, krystalicznie czystych źródeł i niezapomnianej wyspie pośrodku dwóch mórz, które podróżnicy zwą albańskimi Malediwy. Odkryj ten niesamowity kraj! Podróżuj i nie przestawaj! Zespół EWHD Poland :)
Tagi: Albania, Bałkany, Durasi, Tirana, Adriatyka, eurotrip, Europa
Wyświetleń: 137
SzczegółySzukanie trasy Proszę czekać

We use cookies on this site to ensure its maximum efficiency, analyze traffic and tailor content and advertising to specific users. We process all such information in accordance with the Privacy Statement. More iformation